תקנות הבטיחות בעבודה עבודה בגובה

עבודה בגובה שמים קסדה ובאים

הבניינים הגבוהים הנבנים בישראל והשימוש הגובר והולך בעבודה בסנפלינג לצורך ביצוע עבודות שיפוץ, איטום, ניקוי חלונות חיצוניים מצריך תקנים וכללי בטיחות קפדניים.

עבודה בסנפלינג

כדי לעסוק בתחום זה, כל עובד חייב לעבור קורס מקצועי. בחודשי הלמידה הוא מקבל מידע מקיף ביותר על כל הסכנות, אמצעי המיגון השונים הן של כל אדם והן של האביזרים הנלווים כמו במת הרמה או מנוף. בתום הלימודים ניגש כל אחד מהם למבחן מסכם. רק מי שעובר את כל המבחנים התיאורטיים והמעשיים, מקבל תעודה של גולש ומנקודה זו הוא מוסמך לעסוק בכך.

כל בעל רישיון נרשם בפנקס הממוחשב של משרד התעסוקה המכיל את שמותיהם של כל הגולשים והוא אמור לחדש את רישיונו מעת לעת, על פי הנהלים והתקופות אשר נקבעו על ידי משרד תעסוקה.

תיאום עבודות סנפלינג

לפני ביצוע עבודת סנפלינג, מגיש מנהל הפרויקט בקשה לאישור ביצועו תוך העברת מלוא המידע הטכני על כך. הדוח כולל את העבודות שיבוצעו, סוג אמצעי הבטיחות, רישיונות הגלישה של העובדים ועוד. רק לאחר קבלת האישור בכתב, אפשר להתחיל לעבוד במקום.

הגדרות של תקנות הבטיחות לגבי עבודות בגובה

כל עבודה אשר מתבצעת בגובה באמצעות טיפוס על תרנים או גלישה באמצעות חבלים מאובטחים בקוטר שנקבע בחוק, מחייבת את העובד להשתמש ברתמות בטיחות הנקשרות בצד אחד בנקודת העיגון המאובטחת על הגג ובצד השני על גופו של העובד ובצד השני לנקודת עיגון או קו עיגון מעל המבנה.

אנחנו רוכשים ציוד בעל תו תקן בהתאם להוראות החוק לגבי קוטרו של כל חבל, איכותם של הרתמות, קסדות תקניות נעלי עבודה תקניות ועוד.

מנהל הפרויקט מחויב לדאוג לכך שיותקן בולם נפילה על קו העיגון האנכי, למקרה שלאחד מהעובדים תהיה בתקלה ברתמה המאובטחת. בולם זה אינו מאפשר לעובד להידרדר בבת אחת כלפי מטה דבר אשר לגרום לנפילתו. הבולם הזה אשר מחובר לחבל, מסוגל למתוח אותו או לחילופין לכווץ אותו כשהמטרה היא ליצור מרחב תמרון משמעותי. העובד יושב על סוג של נדנדה מבצע עבודה בנקודה ספציפית ולאחר מכן הוא מדלג לנקודה נוספת וכן הלאה.

הרתמה מחוברת לגופו של העובד והיא זו שאחראית לבלום אותו במקרה של תקלה. כדי ליצור מעטפת בטיחותית, קיימת גם רתמה נוספת המחוברת לתת מערכת מאחד הסוגים אשר אושרו בתקן:

אבטחה צירית קשיחה או גמישה הכוללת אמצעי קשירה המחוברים לקו עיגון בצורה אופקית או אנכית.

בלימת נפילה מרחבית באמצעות אמצעי קשירה של בולם נפילה נסוג או בולם אשר משולב בסופג אנרגיה.

שני אמצעי קשירה לצורך בלימת נפילה אשר מחוברים לרתמה תוך שימוש בסופג אנרגיה.

בכל פרויקט קיימת מערכת למניעת נפילה כדי שהעובד לא ייפול חלילה לבור או לשטח. קיימת מערכת מיקום ותמיכה אשר מייצבת את עמידתו של העובד כך שהוא יכול לעבוד בידיו החופשיות. מעל משטח העבודה חייב להיות גדר או מעקה כדי לאפשר לעובד הטיה של גופו באופן בטוח.

לאור הניסיון רב השנים שלנו בעבודה בגובה בהתאם לכללי הבטיחות, נשמח לסייע גם לכם ולבצע את העבודות הנדרשות לשיפוץ מבנה המגורים.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *