אילו עבודות אינסטלציה אפשר לעשות בגובה

תיקון אינסטלציה חיצונית

קיימים כמה סוגים של עבודות בתחום האינסטלציה שאפשר לבצע אותן תוך שימוש בעבודות סנפלינג בגובה.

טיפול במרזבים

המרזבים הם ציוד חשוב מאד במיוחד בחורף. כשהמרזבים תקינים כל כמות המים המצטברת לאחר הגשמים נעה במהירות מהגג כלפי מטה עד ההגעה לקומת הקרקע. לכן חשוב לבדוק לפני העונה הגשומה את מצבו של המרזב לכל אורכו.

בשלב הראשון בודקים אם קיימים חסמים במרזב המונעים מעבר מים, ענפים, עלים, אבנים ועוד. לעתים מצויים ענפים התקועים בתוך המרזב ואינם מסוגלים לזוז כלפי מטה ולכן אינם מאפשרים לכל כמות המים להישפך כלפי מטה.

לכן, העובד יורד בסנפלינג לאורכו של המרזב ופותח מקטע אחרי מקטע כדי לנקות אותו משאריות של פסולת ולחלץ ממנו חסמים כמו ענפים או פריטים גדולים אחרים. במקביל לכך, בוחן העובד את חלקי המרזב כדי לוודא את תקינותם. אם קיימים מקטעים שהם פגומים, שבורים או מעוכים, בוחנים את האפשרות לתקן אותם ובהתאם לכך מתקנים או מתקינים מקטע חדש.

עבודות אינסטלציה – טיפול בצנרת חיצונית

לאורכם של בניינים רבים קיימת צנרת חיצונית אשר הותקנה בהם מחוסר ברירה. במקרים רבים אי אפשר לבצע הכנסת צנרת בין הקירות בחלק הפנימי של מבנים קיימים ולכן מתקינים צינור חיצוני המשרת את כל הדירות.

במקרה של תקלה בצינור כמו דליפה, פיצוץ או פתיחה של אחד מקטעי הצנרת מבצעים עבודה ממוקדת באמצעות סנפלינג. העובד מגיע לנקודה הבעייתית ובוחן אותה, בהתאם לקביעה שלו, תתוקן התקלה. אם מדובר בצינור שהתפוצץ, הוא יחתוך את הצינור באזור הפיצוץ הן למטה והן מלמעלה.

בדרך זו הוא מנטרל את המיקום הבעייתי. לאחר מכן הוא חותך קטע של צינור חדש בקוטר זהה ומלביש אותו במיקום החסר כך שתהיה המשכיות. זאת תוך שימוש באביזרי אינסטלציה מתאימים בקוטר זהה כמו זוויות, רקורד וכו'. אם מדובר בקטע צינור שנפגם עקב פגעי מזג האוויר, מבצעים פעולה זהה כדי למנוע נזילה בעתיד.

אם קיימת סתימה בצינור ולא מצליחים לשחרר אותה, העובד פותח את הקטע של הצינור הבעייתי הן למעלה והן למטה וכך הוא יכול לשחרר את הגורם המפריע ולאחר מכן לחבר מחדש את שני חלקי הצנרת.

בבניינים מאד ישנים שהצנרת החיצונית היא מברזל, ההמלצה היא להוציא את כל הצינור הישן והחלוד ולהתקין במקומו צנרת איכותית מפלסטיק PVC כיוון שהצינור הישן כבר אינו מבצע את תפקידו כראוי לאור החלודה המתפוררת בתוכו. רק כמות קטנה של מים מסוגלת לזרום כיוון שחלק מדפנות הצינור מלאות בחלודה ומקטינות את קוטרו של הצינור.

גם עבודה זו מבצעים העובדים שלנו בסנפלינג. הם חותכים את הצינור הישן ושולפים אותו לכל אורכו ולאחר מכן מחברים במקומו את הצינור החדש ומקבעים אותו לקיר המבנה כך שלא יזוז ברוחות החזקות.

איתור נזילות חיצוניות

אחת השיטות החדשות המוצלחות היא איתור נזילות תוך שימוש במצלמה טרמית הפועלת בטכנולוגיות חדשניות. העובד יורד באופן מאובטח וסורק את המבנה לכל אורכו כדי לעלות על הנקודה הספציפית אשר בה קיימת דליפה של מים מאחד הצינורות בתוך הקיר.

נשמח לבצע גם עבורכם כל פרויקט אינסטלציה באמצעות סנפלינג.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *