חיזוק אלמנטים במבנה החיצוני

חיזוק אלמנטים במבנה החיצוני

במבנים ישנים נוצרים עם השנים שינויים רבים עקב פגעי מזג האוויר ובעיקר הגשמים, הרוחות וגם תזוזות הקרקע, גם אם מדובר בשינויים מינוריים הם משפיעים מאד על המבנה.

חיזוק אלמנטים במבנה חיצוני

המטרה של שיקום המבנה החיצוני היא ליצור מעטפת אשר תגן על המבנה מפני חדירת מי גשם שהמבנה יהיה בטיחותי ולא מסוכם למגורים ושייראה אסתטי ויפה.

מהנדס אשר בודק מבנים ישנים מתריע על כך שקיימת רטיבות עקב סדקים שנוצרו בכל היקפו של הבניין, השלד נפגע, רואים שהברזל מתנפח והוא דוחק החוצה את הבטון. יסודות הבניין אמורים להיות בעלי יכולת להחזיק את כל המבנה אשר קיים מעליהם. אם לאורך השנים חלק מהבטון התפורר והבנייה לא בוצעה בהתאם לתקנים כי הם לא היו קיימים בעבר, עלול להיווצר מצב שהיסודות אינם חזקים דיים והדבר עלול להוביל לקריסה של המבנה כולו.

המהנדס בודק את חוזקו של הבניין תוך ביצוע חישובים הנדסיים ומתמטיים נדרשים ובהתאם לכך הוא ממליץ לחזק את היסודות ואת הקונסטרוקציות במעטפת נוספת של בטון.

כאשר מבצעים שיקום בסנפלינג, מטפלים בשיקום של המבנה החיצוני, הברזלים, שיקום חיצוני וחיזוק אלמנטים הקיימים במבנה. כמו כן מטפלים באיטום וסגירת הסדקים שנוצרו, במרזבים שאינם תקינים ובחיפוי הקיים תוך הוצאת האריחים או חיזוקם וזאת בהתאם למצבם הפיסי.

טיפול נקודתי באלמנטים

כאשר המהנדס מבקש לחזק אלמנטים ספציפיים, מזריקים חומר המיועד לשיקום מבנים לתוך האזור הבעייתי, יציקה של חומר צמנטי או אפוקסי ושימוש במשטחי בטון ייעודיים.

עבודה בסנפלינג

השיטה הנהוגה היום ברוב המבנים ובמיוחד בבניינים הגבוהים היא שיקום בסנפלינג. כשהעובדים שלנו נעים סביב הבניין הם מסוגלים לטפל בכל מטלה לאור ניסיונם הרב בביצוע הפעולות הללו בפרויקטים דומים אשר הפכו בניינים בעלי בעיות הנדסיות למבנים שהם גם בטיחותיים וגם יפים.

עם השנים פיתחנו שיטות עבודה יעילות על פי שלבים והשיטות הללו הוכיחו את עצמן לאורך זמן כאמצעי הנכון ביותר לשיקום המבנים.

כל העובדים אשר קיבלו הסמכה לעסוק בגלישה והם בעלי רישיון לכך, מודעים לאופן אבטחת גופם והכנת החבלים התקניים כדי לוודא שהם קשורים כיאות במהלך כל העבודות.

לאחר עבודות ההכנה מעגנים את החבלים לנקודת העיגון המבוטנת הממוקמת על הגג ולאחר ביקורת של מנהל העבודה, העובד יורד מהגג ומתחיל לבצע את העבודות הנדרשות. כאשר מדובר בפעולות רבות של איטום, הדרך הנוחה ביותר לכך היא הורדת במת הרמה אשר גם היא מעוגנת לגג. העובדים המאובטחים עומדים עליה וכך ידיהן חופשיות ומסוגלות לבצע את העבודות הנדרשות.

העובדים אוטמים באופן מאסיבי את כל הסדקים באמצעות חומר איטום איכותי בכל היקף הבניה ומורחים שכבת פריימר לפני ואחרי כדי שהאיטום ייתפס היטב. מעבר לכך צובעים את כל המבנה בצבע אשר כולל חומרי איטום וכך מהדקים את כל המכלול, כדי שלאורך שנים לא יוצרו סדקים חדשים.

בהתאם להנחיות המהנדס יוצקים בטון נוסף סביב היסודות על פי הסוג המתאים של הבטון ורמת השקיעה כדי ליצור חוזק ליסודות הבניין.

נשמח להעניק לכם מהידע ומהמיומנות שלנו ולבצע גם אצלכם פעולות של חיזוק האלמנטים במבנה החיצוני של הבניין.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *