איטום קירות חוץ

איטום קירות חיצוניים בבניינים משותפים

נראותם של הקירות החיצוניים במבנים הוותיקים אינה אסתטית. מעבר לעובדה שהם פוגעים בנוף במיוחד אם סביבם הוקמו בניינים חדשים, מדובר בבעיה הרבה יותר עמוקה הקשורה למצבו ההנדסי של המבנה. 

בניינים שהוקמו לפני שנים רבות, נבנו בשיטות עבודה מיושנות ולכן עם השנים נוצרים לאורכם ולרוחבם פגמים שונים אשר חשוב לטפל בהם.

סקירה של מצבו של הבניין 

וועדי הבית מזמינים בדרך כלל מהנדס או קונסטרוקטור אשר בוחן היטב את מצבו של הבניין בכל היקפו ומגיש את המסקנות לגבי הפעולות שיש לבצע בהקדם. קיימים גם מקרים אשר העיריות השונות מעודדות את ביצוע פרויקט השיפוץ ומסייעות כלכלית לבעלי הנכסים לבצע זאת על ידי מתן הלוואות ללא ריבית או סיוע כספי.  

איטום קירות חוץ

אנו מבצעים מיזמים מסוג זה במבנים רבים באמצעות סנפלינג. זוהי השיטה המובילה היום לאור הסרבול הרב בעבודה עם פיגומים. העובדים שלנו הם בעלי ידע רב, אשר עוסקים בתחום זה שנים רבות ולכן מבצעים אותה באופן מקצועי, תוך תשומת לב מרובה לכל בעיה חריגה.

החשיבה היא לאטום היטב את כל הסדקים כדי שהם לא ייפתחו שוב בחורף הקרוב, כיוון שעקב הסדקים הקירות אינם מבודדים. המים אשר חודרים לסדקים מרחיבים אותם לממדים גדולים יותר ולכן חשוב לסגור אותם באופן הרמטי כך שלא ייפתחו שוב. 

בשנים האחרונות מיוצרים חומרי איטום בטיב מעולה אשר מוכיחים כי חלק ניכר מהסדקים לא נפתחים שוב ולכן אנו מקפידים להשתמש רק בחומרים איכותיים העומדים בתקן הישראלי.

כל הסדקים העמוקים נפתחים ולאחר ניקוי יסודי מורחים עליהם שכבת פריימר. חומר האיטום מוחדר פנימה כך שיאטום כל נקודה בכל גודלו של הפתח. בתום המילוי מורחים שכבה נוספת של פריימר לסגירת המקום.

סדקים קטנים אין צורך לפתוח, מורחבים חומר איטום על פני כל השטח שלהם כדי למנוע את העמקת השטח שלהם. 

העובדים עוברים מנקודה לנקודה כאשר לפעמים קיימים סדקים ארוכים מאד אשר נמשכים לאורכו של הבניין או לרוחבו ובכל קומה העובדים אוטמים עוד קטע ממנו עד שמסיימים לאטום את כל הסדקים במבנה. 

חיפוי חיצוני על הקירות

אם קיים חיפוי כמו אבני פסיפס או אריחים שהודבקו על הקירות החיצוניים בעת הקמת המבנה, בודקים את עמידותם. אם קיימים חיפויים שהם רופפים מסירים אותם כדי למנוע אסון שבו הם יפלו למטה. בתום השיפוץ מדביקים אריחים חדשים או משאירים את המבנה ללא חיפוי חיצוני, בהתאם להחלטת הגורמים השונים.

צביעת המבנה 

לצביעת המבנה יש שתי מטרות, האחת ליצור מבנה אסתטי, מודרני ויפה ולכן הדיירים בוחרים צבע המקובל עליהם המתאים גם לצבעיהם של הבניינים הסמוכים אליהם. והמטרה השנייה לשמר את כל עבודות האיטום שבוצעו. חומרי הצבע העכשוויים מכילים בתוכם חומרי איטום איכותיים אשר יוצרים מעטפת של הגנה על פני כל הקירות החיצוניים. 

העובדים מבצעים צביעה יסודית ביותר של כל הקירות החיצוניים של המבנה ובתום העבודה השינוי הוא תהומי לרווחת הדיירים.

וועדי בתים המעוניינים להתחיל פרויקט מסוג זה, מוזמנים ליצור קשר עם המשרד שלנו כדי לקבל הצעת מחיר הוגנת ועבודה מקצועית של צוותי סנפלינג מנוסים ומאד מיומנים. 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *