התקנת דוקרנים ליונים בגובה

התקנת דוקרנים ליונים בגובה

התקנת דוקרנים ליונים בגובה

היונים הפכו למטרד כיוון שהם אוהבים להימצא בקרבת הדירות. החום הנפלט ממייבש הכביסה ומהמדחס של המזגן אהובים עליהם במיוחד ולכן זה המקום האידאלי עבורם לבניית הקן.

הסיבה העיקרית לרצון להרחקת היונים הוא העובדה שהם מעבירים מחלות כמו כינים ולכן המגמה היא שלא יקננו סמוך לאזור המגורים. זו הסיבה שלא נעשות כל פעולות כדי להמית אותן אלא כדי לנתב את אזורי הקינון שלהם למקומות אחרים במרחב.

מעבר לכך הם עומדים על אדני החלון, על המעקה במרפסת ובכל מקום אחר בו קיים משטח ישר שנוח להם לעמוד עליו ולנוח.

שיטות להרחקת יונים

קיימות כמה שיטות להרחקת יונים, כמו פרישת רשת פלסטיק איכותית ועמידה בעלת חורים זעירים מעל מסתורי הכביסה לכל אורכו של הבניין, הצבת מתקנים קופצים, דחלילים בדמות ינשופים ועוד.

דוקרנים ליונים בגובה

אחת השיטות המוצלחות אשר תופסת תאוצה רבה בשנים האחרונות היא התקנת דוקרנים. מדובר בפריטים קטנים בעלי בסיס. מעל הבסיס קיים דוקרן אשר אם היונים נוחתים עליו הם נפצעים. פרישה של כמות גדולה של דוקרנים יוצרת צפיפות ולכן היונים מסוגלים לעמוד רק על הדוקרן כיוון שאין מקומות אחרים פנויים. כיוון שהם הבינו כי הפריטים הללו מזיקים להם, הם נמנעים מהגעה למשטח זה ומחפשים מקומות נוחים יותר עבורם.

לקוחות רבים מציבים את הדוקרנים בכמה מיקומים ברחבי הבית, כדי ליצור הרתעה וכך היונים לא מתקרבים לשטח הסמוך לדירה.

ההמלצה היא לרכוש דוקרנים מנירוסטה כיוון שהם עמידים יותר מהדוקרנים העשויים מחומר פלסטיק. חשוב לוודא כי לדוקרנים שנרכשו קיים תו תקן ישראלי וכך הם יחזיקו מעמד לאורך שנים רבות.

הדוקרנים נמכרים בפסים אשר על כל אחד מהם קיימים כמה דוקרנים. השיטה היא להדביק על החלק התחתון של כל פס דבק המתאים להדבקה על בטון וכך להדק את הפסים על אדני החלון, מעקה של המרפסת, מעל הפרגולה ועל הגג. חשוב לרכוש את הדבק המתאים כדי שפסי הדוקרנים לא יתנתקו.

דפוס ההתנהלות של היונים הוא קינון רק בהיקף של המשטח ולכן בכל מקום שיונים נמצאים או עלולים להימצא, מצמידים פסים רק סביב הגג, סביב הפרגולה וכו'.

התקנת הדוקרנים באמצעות סנפלינג

כל המיקומים שבהם מעוניינים להתקין את פסי הדוקרנים הם גבוהים ולעתים גם צרים. לכן השיטה הנכונה ביותר להתקנה היא באמצעות סנפלינג. העובדים שהם בעלי תעודת גלשן, מבצעים בשלב ראשון את התקנת פסי הדוקרנים בכל היקפו של הגג. הם מדביקים שורה אחת המכילה הרבה מאד פסים של דוקרני נירוסטה כך שלא תהיה להם אפשרות לנחות בשום מקום במרחב הדירה.

לאחר מכן העובדים יורדים לדירה, מטפסים ומדביקים את הדוקרנים בכל היקף הפרגולה, על המעקה במרפסת לכל אורכו, על כל אדני החלון ובכל מקום נוסף בו קיים צורך. הם מדלגים מנקודה לנקודה עד שהם מסיימים את כל הפרויקט בכל מקום נחוץ.

ברוב המקרים הצבתם של הדוקרנים פותרת את בעיית הדוקרנים לאורך זמן. במידת הצורף מוסיפים גם אמצעי נוסף כמו פרישה של רשתות פלסטיק, הצבת דחלילים או הצבת מנגנוני קפיצה שגם עליהם היונים אינם מסוגלים לשהות.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *