התקנת מרזב חיצוני

התקנת מרזב חיצוני

מרזב הוא פריט חשוב מאד בכל בניין ותפקידו לאסוף את מי הגשמים המגיעים לגג ולאפשר להם לגלוש כלפי מטה בתוך המרזב עד ההגעה לקרקע. 

בבניין שאין בו מרזב או שהמרזב שלו אינו תקין נוצרת בעיה חמורה עקב הצטברות של שלוליות על פני הגג כיוון שהמים אינם יכולים לזרום כלפי מטה.

עם הזמן המים אשר מצטברים על הגג חודרים פנימה לדירות, דבר היוצר בעיה חמורה של רטיבות, נזילת מים, עובש פטריות ועוד.

כדי להימנע מהסאגה הבעייתית הזו יש להתקין ללא דיחוי מרז חיצוני אשר יקלוט את כל המים. 

התקנת מרזב חיצוני 

כדי להקל על פעולות התחזוקה, מתקינים מרזב אשר בנוי מכמה מקטעים. לאורך הקיר החיצוני המקטעים הם בדרך כלל עגולים או מרובעים, על הגג קיים קטע רחב המאפשר לכמות גדולה של מים לרדת למטה וגם במקטע התחתון קיים משפך רחב כדי שכמות גדולה של מים יזרמו למשטח התחתון. 

כל מקטע מחוזק בחלקו התחתון וכך אפשר בעת הצורך לפתוח אותו באופן שוטף ולחלץ ממנו עצמים שנפלו פנימה כמו ענפים או פריטים גדולים שנפלו פנימה וחוסמים את הקוטר. החסמים הללו יוצרים מצב שהמים אינם מסוגלים לרדת למטה ומצטברים שוב על הגג. לכן קיימת חשיבות רבה לבצע במהלך השנה ובעיקר בחורף בדיקה של המרזבים ופתיחת המקומות הבעייתיים.

ברוב המקרים מתקינים מקטעים של מרזבים העשויים מפח מגולוון בהתאם למידות של כל בניין. לפי לגובהו של הבניין הוא יכלול חמישה, עשרה מקטעים ואף הרבה יותר מכך. 

אפשר להתקין גם מרזבים חיצוניים הבנויים מאלומיניום. חומר זה יעיל מאד במבנים אשר גיאוגרפית ממוקמים באזורים הסמוכים לחוף הים לאור הקורוזיה המצטברת על חומרים אחרים באופן רחב, כמו על פח מגולוון. 

המרזבים האיכותיים ביותר הם אלו העשויים מנחושת. מדובר בחומר מאד עמיד אשר מסוגל להחזיק מעמד לאורך שנים רבות. החיסרון שלו הוא שמדובר בחומר מאד יקר וכשמדובר במרזבים ארוכים בעלי מקטעים רבים הפרש המחירים בין הנחושת לבין הפח המגולוון הוא מאד מהותי. עקב כך כמות התקנות המרזבים מנחושת היא מינורית ומועטה. 

התקנת מרזב חיצוני 

בשנים האחרונות כל ההתקנות של המרזבים החיצוניים מבוצעים על ידי עובדים שלנו אשר מסוגלים לבצע עבודה מסוג זה באחריות רבה. השיטה הנוחה ביותר היא באמצעות סנפלינג, על ידי צוותים מנוסים של עובדים.

בשלב הראשון מתקינים על הגג את כלי הקיבולת המרכזי ולאחר מכן הם מאבטחים את החבלים ויורדים כלפי מטה. במקביל מורידים מהגג גם במה מאובטחת אשר עליה מונח הציוד, המקטעים השונים של המרזב, כלי עבודה, חומרי גלם ועוד. 

הם מרכיבים את המרזב מלמעלה כלפי מטה. מחברים מקטע כראוי, מחזקים אותו, מוודאים שהכול תקין בו ועוברים לחבר את המקטע הבא. כך הם מתקינים את המרזב לכל אורכו. החלק התחתון הוא בעל פתח רחב ומתקינים אותו אחרון.

כדי לבצע שהכול סגור כנדרש, שופכים מים פנימה ומוודאים שאין זליגה מאחד המקטעים עקב פגם או סגירה שאינה הרמטית, ברוב המקרים הכול תקין.

אם גם לכם יש צורך במרזב חיצוני, נשמח להציג עבודות רבות שביצענו במקומות שונים.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *