ניקוי חלונות גבוהים – כך תעשו את זה נכון

ניקוי חלונות גבוהים - כך תעשו את זה נכון

בעבר כדי לבצע ניקוי חלונות גבוהים, בנו פיגומים בהיקפו של כל הבניין וכך במשך ימים ארוכים נעו העובדים בין הקומות וניקו את כל החלונות.

אך היום קיימים מבנים מאד גבוהים ובהם עשרות קומות כך שאפשרות הפיגומים היא לא רלוונטית לחלוטין. זו הסיבה שברוב המבנים הגבוהים מבצעים זאת תוך שימוש בשיטת הסנפלינג.

ניקוי חלונות גבוהים באמצעות הסנפלינג

סנפלינג היא עבודה מסוכנת לכן העובדים שלנו מבצעים אותה תוך שמירה מוקפדת על כל כללי הבטיחות הנדרשים. כל עובד עובר קורס מעמיק ובו הוא לומד את כל כללי הבטיחות, לבישת הרתמות, אבטחת חבלי הסנפלינג והשימוש בבולמי הזעזועים כדי למנוע מעברים מהירים של מרחקים בעת הירידה מקומה לקומה.

בנוסף לכך הם לומדים את אופן ביצוע העבודות הטכניות של ניקוי החלונות הגבוהים כך שידיהן יהיו פנויות לכך והחלונות יהיו נקיים ומצוחצחים.

באופן מעשי הם יושבים על מעין כיסא המקובע לנקודת העיגון על הגג וכך הם בעלי יכולת לתפעל את העבודה תוך שימוש בכלי עבודה ייעודיים כמו המגב שבצידו השני קיים ספוג, דלי מים, חומרי ניקוי ועוד.

כאשר מדובר במבנים גבוהים מאד, משתמשים בשיטה שבה מורידים מהגג במה המקובעת לנקודת העיגון. מדובר במבנה חזק אשר עליו מסוגלים לעמוד שני אנשי צוות באופן יציב ונוח ולנקות את כל גודלם של החלונות.

הציוד נמצא על הבמה וכך נוח לעובדים מאד להשתמש בחומרי הניקוי המעולים ובכלי העבודה המתאימים, כדי להשלים את ניקיונו של כל אחד מהחלונות.

בתום הניקיון, הבמה מורדת באטיות ובזהירות כלפי מטה וכך העובדים ממשיכים לנקות את החלון הממוקם מתחת לחלון הנקי. במהלך העבודה מעבר לכמויות האבק והחול מנקים גם כתמים נקודתיים הנובעים מחומרים שונים אשר נדבקו לחלון כמו מלט, דבק או כל חומר אחר.

בעיה נוספת היא הלשלשת של העטלפים או הציפורים אשר קשה להסיר אותם ולכן משתמשים בחומרים חזקים או בסכין כדי שכל פני החלון יהיו נקיים לחלוטין.

ניקוי חלונות גבוהים - כך תעשו את זה נכון

ייעול שיטות העבודה

מבנים רבים אשר נבנו בשנים האחרונות הם רחבים מאד ובכל קומה קיימת כמות גדולה של חלונות. כדי לבצע עבודה יעילה יותר, אנו מפעילים צוותים של עובדים אשר כולם עובדים באותה הקומה וכל אחד אחראי על שורה לאורך, מהקומה העליונה עד הקומה התחתונה. בדרך זו חולשים על כל רוחבה של הקומה ורק כאשר מסיימים אותה עוברים לקומה התחתונה יותר.

מבנים ייחודיים

במבנים ייחודיים אשר הדפנות שלהם אינם ישרות אלא זוויתיות נדרשות שיטות חדשות כדי שהעובד יוכל להתקרב לחלון, לנקות אותו באופן מושלם למרות הקושי הגאומטרי.

בנוסף לכך גם מזג האוויר מקשה על העבודה כמו רוחות חזקות אשר מטלטלות את העובדים היושבים על הכיסא או עומדים על הבמה. במיקומים שבהם קיימים שני מבנים סמוכים נוצר פרוזדור אוויר אשר מקשה על העבודה ולכן יש ליצור קיבועים מיוחדים המצמידים את העובד לשטח הקרוב ביותר לחלון ללא תזוזה עד כמה שניתן.

עם השנים פיתחנו שיטות עבודה חדשניות המוכחות כפתרון האידאלי כדי שהחלונות יהיו נקיים מצוחצחים ומבריקים, נשמח לבצע זאת גם בפרויקט שלכם.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *