איטום ושיקום בטון

איטום ושיקום בטון

הצורך לשפץ מבנים קורה בדרך כלל אחת לכמה שנים לאור השחיקה במצבו של הבטון בעיקר עקב הגשם והרוחות. התזוזות של הקרקע מביאות לתזוזות של הבטון וחשיפה של הברזלים המרכיבים את יסודות הבניין. 

המרווחים יוצרים סדקים אשר הולכים ומעמיקים בכל חורף ועקב כך הקירות החיצוניים כבר אינם מבודדים כראוי. מדובר במצב מאד בעייתי כיוון שהדיירים סובלים מחום רב בקיץ ומקור עז בחורף אשר אינם מאפשרים חיים נורמטיביים בדירות.

לאור האחריות הרבה בפרויקטים מסוג זה, משתמשים בחומרי גלם, חומרי איטום וצבע בטיב מעולה אשר קיבלו את אישורו של מכון התקנים הישראלי. צוות הפיקוח והבקרה מוודא לאורכו של כל המיזם שכל העבודה מבוצעת באופן מקצועי וללא כל דופי. 

איטום ושיקום בטון

עקב מצב זה יש צורך לבצע שיפוץ משמעותי בכל הקירות החיצוניים וככל שהפרויקט יבוצע במועד מוקדם יותר, כך הדבר יקל על חיי היום יום של השכנים ולכן יש לבצעו בהקדם.

כדי להיערך כראוי בוחנים המהנדסים את מצבו הפיזי של הבניין כדי לעלות על כל נקודות התורפה אשר אותן יש לתקן. 

הדרך הנוחה ביותר לבצע פרויקטים מסוג זה היא באמצעות סנפלינג. העובדים יורדים בצורה מאובטחת מהגג ומבצעים את כל העבודות הנדרשות קומה אחר קומה. צוותי העבודה המנוסים שלנו מבצעים הרבה מאד עבודות איטום במקומות רבים ברחבי הארץ. 

אופן ביצוע הפרויקט 

העובדים המיומנים מסירים לוחות שיש או חיפויים חיצוניים אחרים שהודבקו על הקירות החיצוניים כיוון שעם השנים אחיזתם בקיר מתרופפת והם עלולים ליפול. 

לאחר מכן בכל המיקומים הבעייתיים מבצעים קידוח או חציבה בבטון, מגלים את רשתות הברזל ומנקים אותם כראוי תוך שימוש בחומר מיוחד, מכל שכבות החלודה והקורוזיה שהצטברו עליהם במהלך השנים.

בקירות החיצוניים קיימים סדקים שהם די שטוחים וסדקים שהם עמוקים. את הסדקים השטוחים אוטמים בחומר איטום אקרילי מכל הכיוונים כדי שלא ייפתחו שוב. את הסדקים העמוקים פותחים כיוון שהמטרה היא להחדיר פנימה כמות גדולה ככל האפשר של חומר איטום. 

לאחר הפתיחה, מנקים את המקום ומורחים שכבת פריימר. מכניסים את חומרי האיטום כך שיתפשטו בתוך החלל ולאחר מכן מורחים שכבה נוספת של פריימר. שיטה משולבת זו יוצרת איטום מוצלח מאד והעובדים מקווים שהפעולה המאסיבית תמנע פתיחה מחודשת של הסדקים המשמעותיים.

טיפול במקומות נמוכים במבנה 

במבנים אשר מכילים מקלטים או חניונים קיימים סדקים ולעיתים מאד רציניים. האיטום במקומות הללו הוא בעייתי כיוון שאין גישה לקיר החיצוני. מחוסר ברירה מבצעים שם איטום הפוך מהחלק הפנימי לחלק החיצוני של הקיר. איטום כזה אפשר לבצע רק באמצעות מזרקים אשר מעבירים את כל החומר לחלל הפנימי בכמות גדולה כדי שכל החומר יישאר בתוכו ויאטום אותו, דבר שישפיע גם על חלקו החיצוני של המבנה הממוקם בתוך הקרקע. 

צביעה של הקירות החיצוניים 

השלב האחרון הוא כיסוי של כל עבודות שיקום הבטון והאיטום שבוצעו, על ידי צביעה בצבע מיוחד אשר יישמר את כל העבודות שבוצעו לאורך זמן.

אם אתם מעוניינים לבצע שיפוץ מאסיבי, נשמח לתאם פגישה ובהתאם לכך לתאם את המועד שהצוותים המיומנים שלנו יבצעו עבורכם את השיפוץ. 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *