מה זה בדיוק שיקום בטון בקירות חוץ?

שיקום בטון

בקירות החיצוניים של בניינים ישנים נוצרים שינויים כמו שחיקה של הבטון וגילוי של רשתות הברזל, עקב השילוב של תזוזות הקרקע ופגעי מזג האוויר או עקב עבודת בנייה רשלנית. לכן קיים צורך מעת לעת לבצע פעולת שיפוץ מאסיבית של כל קירות הבניין לאורכו ולרוחבו.

על הקירות נראים סדקים הן ארוכים והן עמוקים אשר חשוב לאטום אותם בהקדם כיוון שעם הגשמים הסדקים הופכים לבעייתיים יותר ויותר. מעבר לכך, בתוך הדירות נוצרים כתמי רטיבות אשר יוצרים קור בדירה, במקרים מסוימים מתפתח גם עובש שאינו בריא לנשימת של הדיירים. המצב הכללי עקב הבעיה בקירות החיצוניים היא שהבידוד אינו פעיל ולכן הדיירים סובלים מאד הן בקיץ והן בחורף.

תכנון שיפוץ המבנה

כדי לבצע עבודה נאותה שתחזיק מעמד לשנים רבות, נעזר וועד הבית במהנדס אזרחי אשר בוחן את מצבם של יסודות הבניין, הקירות החיצוניים והפנימיים ובהתאם לכך מחליט על תוכנית העבודה הנדרשת, סוג האיטום, פירוט של חומרי הגלם ואופן ביצוע העבודה. כאן אנחנו נכנסים לתמונה ומגישים הצעת מחיר מפורטת כדי לבצע פרויקט זה.

המטרה הראשונית היא לבצע חציבה או קידוח בבטון כדי לנקות את רשתות הברזל מהקורוזיה ומהחלודה. אם קיימים לוחות שיש או אריחים חיצוניים אשר אינם יציבים, מורידים אותם ומתקנים את שטחם של הקירות. יש חשש שהלוחות הכבדים הללו יפלו עם הזמן לאור העובדה שהחיבורים מהודקים פחות עקב הבלאי הטבעי וחומרי הגלם שהשתמשו בהם בעבר, שאינם כה עמידים ויעילים.

בשנים האחרונות מרב העבודות מסוג זה מתבצעות תוך שימוש בסנפלינג. העובדים המיומנים יורדים מהגג באמצעות חבלים מאובטחים, הם מצוידים בכלי העבודה ובחומרי האיטום האקריליים עוברים באופן סיסטמטי בין הקומות ובכל אחת מהן מבצעים את העבודה הנדרשת. לאחר שפשוף הקירות הם מורחים שכבה של פריימר, לאחר מכן ממלאים את כל הסדקים בכמות גדולה של חומר איטום שתמלא את כל החלל. בשלב האחרון מורחים שוב פריימר להשלמת הפעולה המקצועית. כאשר כמות העבודה היא גדולה יחסית, נוח יותר להוריד מהגג גם במה אשר העובדים המאובטחים עומדים עליה וכך מבצעים את הפעולות השונות.

צביעת הקירות החיצוניים

בתום כל עבודות האיטום מתבצעת צביעה. הבחירה שלנו היא בצבעים אשר בהליכי הייצור הייעודיים מוסיפים להם גם חומרי איטום. בדרך זו קיים סיכוי סביר שהעבודה תחזיק מעמד זמן רב. וועד הבית בוחר את הגוון המתאים לדיירים והתוצאה היא גם מקצועית וגם מרשימה מאד.

הניסיון רב השנים שלנו, מציב אותנו במקום גבוה בקרב הקבלנים המבצעים שיקום בטון בקירות חוץ וזו הסיבה שביצענו מיזמים רבים בערים רבות ברחבי הארץ. אנחנו נשמח להעניק גם לכם מהידע הנצבר שלנו, תוך ביצוע עבודות ברמת בנייה גבוהה מאד ושימוש בחומרי גלם בעלי תקן .

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *