תיקון מרזב חיצוני בסנפלינג

תיקון מרזב חיצוני בסנפלינג

הדרך הנכונה והנוחה ביותר לשיפוץ ותיקון מרזב בגובה חיצוני היא באמצעות סנפלינג. העובדים שעברו הכשרה לכך מסוגלים לבצע את התיקונים הנדרשים תוך כדי טיפוס ושהייה על הקיר החיצוני של המבנה. 

תפקידו של המרזב 

מרזב הוא הצינור להולכת מי הגשם מהגג עד קומת הקרקע ותפקידו לינוק את כל כמות המים המגיעה כדי שלא יישארו על הגג שלוליות שיהפכו מהר מאד לביצות של מים. 

כדי שהמים יתנקזו במרזב יש לדאוג לכך שהמרזב לכל אורכו יהיה פנוי מפסולת, עלים אבנים וכו' אשר עלולים לחסום אותו. לכן מומלץ לבדוק את אופן הפעולה של המרזב לקראת החורף ובנוסף לכך לבצע בדיקות לאורך העונה הגשומה כיוון שהרוחות העזות יוצרות מצב שהרבה מאד עלים וענפים נכנסים פנימה חוסמים חלק מהמעברים או את כולם וכך חלק מהמים נשארים על הגג ולא מצליחים להגיע למטה. 

בדיקת תקינות המרזב על כל מקטעיו

המרזב בנוי מצינור על הגג וכמה מקטעים בהתאם לאורכו של המבנה הספציפי. העובדה שיש כמה מקטעים מאפשרת לעובדים להוציא מקטע שאינו תקין ולהתקין במקומו מקטע אחר כדי שהמרזב יוכל לעבוד כהלכה.

ברוב המקומות, המרזבים בנויים מצינורות ומקטעים העשויים מחומר PVC שהוא עמיד מאד בשמש ואינו מחליד ולכן משרת את הלקוחות שנים רבות .או לחילופין מפח מגולוון שהוא נמכר הרבה יותר וכולל מקטעים מרובעים או עגולים בצבעים לבן כסף או חום בהיר מאד.

המרזבים באופציות הללו כוללים קופסה הקולטת את המים, חוסם עלים, צינור אנכי וצינור פליטה. אם מדובר במקום גשום במיוחד, אפשר לבצע חור ניקוז נוסף באמצעות מקדח כוס כדי לאפשר לכמות גדולה יותר של מים לזרום כלפי מטה. 

בדיקת תקינות המרזב על כל מקטעיו

תיקון מרזבים 

לצורך תיקון קטעי מרזבים שנשברו או התעקמו, או אם החיבורים בין שני מקטעים התרופפו, הפעולה הנדרשת היא הגעה של איש מקצוע היודע לתקן את המרזבים ולבצע את הפעולות הנדרשות. 

אם המרזב התעקם ינסו העובדים ליישר אותו ואם אין ברירה מחליפים מקטע זה ומחברים אותו למקטעים מעליו ומתחתיו. גם אם רואים שמקטע מסוים נשבר, אין אפשרות אחרת אלא להחליף אותו במקטע בקוטר זהה ולחבר אותו באמצעות אביזרי חיבור שיהדקו אותו באופן הרמטי. 

עבודות סנפלינג לתיקון מרזבים בגובה

גולשים בעלי תעודת הסמכה לביצוע עבודות בגובה בשיטת סנפלינג מגיעים לגג הבניין, רותמים את עצמם באמצעות חבלים ייעודיים לכך. כדי למנוע אסונות מבצעים אבטחה כפולה ומעבר לכך מנהל הצוות בודק כמה פעמים את תקינות הסגירה, כדי לוודא שהכול בוצע כיאות.

העובד המיומן יורד מהגג לאורכו של הקיר החיצוני עד שהוא מגיע לנקודה הבעייתית של המרזב. הוא מפרק את המקטע ובודק לעומק את הבעיה. אם אפשר לתקן, הוא מבצע תיקון מרזב בגובה באמצעות אביזרים הקיימים ברשותו. אם המקטע אינו בר תיקון הוא משחרר אותו ומתקין במקומו מקטע חדש. ההקפדה על החיבורים היא אקוטית כדי שהמרזב יוכל להעביר את המים באופן תקין מתחילת הדרך ועד סופה. 

אם מסתבר שיש לאורך המרזב בוץ, לכלוך, ענפים תקועים או כל חפץ אחר המפריע בדרך, העובד יפרק את המקטע הרלוונטי וינקה אותו ביסודיות כדי לאפשר זרימת מים תקינה. 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *