תיקון אינסטלציה בגובה

תיקון אינסטלציה בגובה

בבניינים רבים אפשר לראות כי קיימת צנרת שהותקנה לאורכם ולרוחבם של הקירות החיצוניים. ברוב המקרים מדובר במבנים ישנים יחסית, אך לא רק.

מעת לעת מתגלות תקלות שונות בצנרת המצריכות תיקון אינסטלציה בגובה ולאור מיקומם החיצוני, האפשרות הנוחה ביותר היא לבצע עבודות אינסטלציה בגובה תוך שימוש במנופים הכוללים עמדה יציבה עבור העובד או בשיטת הסנפלינג. 

כדי לקבל החלטות אילו פעולות מקצועיות יש לבצע בכל מבנה, היועצים המיומנים של החברה בוחנים את המבנה על כל רבדיו ומעבירים לבעליו המלצות לביצוע טיפולים, שיקומים או שיפוצים בהתאם לצורך הספציפי ולבעייתיות הנראית בו.

 

טיפול בצנרת ישנה 

במבנים רבים הותקנו בעבר צנרות מברזל. עם הזמן הצנרות הללו התמלאו בחלודה ובקורוזיה והחלו להתפורר. ההתפשטות ההדרגתית של החלודה יצרה קיטון בקוטר של הצנרת, מעבר המים נעשה בשטח הרבה יותר צר, דבר שגורם ללחץ מים נמוך ולמקלחות הרבה יותר ארוכות ונעימות פחות.

עם הזמן נוצרות בצנרת זו תקלות שונות כמו סתימות במקטעים שונים עקב הקוטר שהצטמצם, דבר המחייב פתיחה של הצנרת ושחרור כל הלכלוך שנתקע בקטע הבעייתי. או דליפת מים עקב אחד מחיבורי הצנרת שהשתחרר אשר יוצר טפטוף מים לאורך כל הקיר, חדירת מים דרך הסדקים והחריצים לקירות הפנימיים, ספיגה של המים בקירות ותוצאות לוואי כמו היווצרות עובש ורעלנים נוספים המזיקים לבריאותם של בני הבית. הימצאותם של כמויות מים על הקירות גם מחלישה את האחיזה של האריחים המותקנים על הקירות החיצוניים ועלולה לגרום לשחרורם ולנפילתם מטה, דבר שהוא מסוכן מאד.

 

דרכי הטיפול בצנרת הישנה 

ברוב המבנים מבצעים עבודות אינסטלציה בגובה ומתקינים כעת צנרות איכותית מאד המיוצרות מחומר פלסטי PVC שהוכיחו את יעילותן לאורך כל השנים האחרונות. המגמה היא לשלוף את כל צנרות הברזל הישנות שאינן מעניקות את התפוקה המתאימה ולהתקין במקומן צנרות קווי מים וביוב חדשה בקוטר הנדרש מPVC. אם קיימת בעיה תקציבית או אחרת, מטפלים רק במוקד הבעייתי כמו חיבור מחדש של קטעי הצנרת או שחרור לכלוך החוסם את מעבר המים בצינור.

 

טיפול במרזבים 

תפקידם של המרזבים הוא לקלוט את כל כמות מי הגשם ולהזרים אותם לקומת הקרקע כדי למנוע היווצרות של שלוליות וביצות על הגג. החשש הוא שמקווי המים הללו יגררו תופעות הן של חיידקים רבים והן של חלחול מים לדירות הממוקמות בדירות העליונות ולכן קיימת חשיבות רבה לבדיקת המרזבים לפני העונה הגשומה, שחרור אבנים, עלים וכל לכלוך אחר התקוע במקטעים השונים כדי ליצור זרימה קולחת של מים.

תיקון אינסטלציה בגובה

עבודת אינסטלציה בגובה רב

עובדים מיומנים בעלי ניסיון רב בסוג זה של עבודות אינסטלציה בגובה, שעברו הכשרה והם בעלי תעודת גולש, יורדים מהגג כשהם מאובטחים ומבצעים הוצאה של צנרת ישנה והתקנת צנרת עמידה במקומה באותו מסלול של קו מים או קו ביוב, לחילופין אפשר לבצע תיקון מקומי של הצנרת הישנה. העובדים פותחים את המקטע הבעייתי מנקים אותו משאריות הלכלוך שנתקע בו ומחברים אותו שוב באמצעות אביזר חיבור חדש כך שיחזיק מעמד לאורך זמן.

במרזבים מפרקים את המקטעים השונים, מנקים את תכולתם ומוודאים שהם מסוגלים להעביר זרמי מים משמעותיים. אם קיים חור באחד הפחים או כל בעיה אחרת שבעקבותיה המרזב אינו מתפקד כראוי, מוציא העובד את המקטע הבעייתי ומחבר למסלול המרזב מקטע פח חדש כדי ליצור קו ארוך ואפקטיבי שיקלוט אל כל זרמי המים מהגשמים. 

ברזומה שלנו קיימים עשרות פרויקטים הנדסיים מורכבים וסבוכים של תיקון אינסטלציה בגובה רב שהסתיימו לשביעות רצונם המלאה של הדיירים.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *