סנפלינג – לא רק בטיולים

סנפלינג - לא רק בטיולים

הסנפלינג שהחל כספורט אתגרי לעליה וירידה ממצוקים, משרת בשנים האחרונות בהצלחה גדולה גם תחומי עשייה רבים בתעשייה ובבנייה.

בכל רחבי המדינה נבנו הרבה מאד בתים גבוהים למגורים ולמשרדים ולכן העבודות המיוחדות ומשימות התחזוקה שלהם ברוב המקרים נעשות באמצעות סנפלינג כיוון שבכל בניין קיימות הרבה מאד קומות שמצריך עבודה בגובה גם ללא פיגומים שמסרבלים את העבודה.

אופן העבודה בסנפלינג 

מי שעבר וקיבל הסמכה לעבוד כגולש באמצעות חבלי סנפלינג, יודע היטב איך לרתום את עצמו בעזרת החבלים תוך ביצוע אבטחה כפולה ושימוש במנגנון הגלגלות והבלמים. לאחר מכן, מתבצע עיגון לנקודת עיגון מבוטנת על הגג וכך חלילה לא תהיה פתיחה של האבטחה בעת העבודה. 

מנהל העבודה בוחן את רמת האבטחה של כל אחד מהעובדים באופן קפדני ורק לאחר אישורו העובד יכול לרדת מהגג ולהתחיל לבצע את העבודה הנדרשת. 

התקנת שלטים בסנפלינג 

השילוט בדרכים הוא אמצעי פרסום בעל אפקטיביות רבה אם הוא נראה ממקומות רבים ולאורך זמן. כדי ליצור שדה ראייה מקסימלי עבור כל מי שנוסע בדרכים, תולים את השלטים בגובה רב על אחד הבניינים הגבוהים כמו אלו הסמוכים לדרך איילון במרכז תל אביב. 

לצורך הצבת השלט נעזרים בגולשי סנפלינג. הם מגיעים לגג הבניין, רותמים את עצמם בהתאם לכללים ויורדים לאחר בדיקה לקומה הנדרשת ושם מבצעים את ההתקנה לפי להוראות שקיבלו. 

התקנת שלטים בסנפלינג היא עבודה מתוחכמת ויש לבצע אותה באופן מדויק כך שכל הכיתוב ייראה. השלטים מוצבים בדרך כלל פרק זמן מסוים בהתאם לסיכום עם הנהלת הבניין. במועד זה מגיעים שוב העובדים, מורידים את השלט ומתקינים חדש אם יש סיכום על שילוט חדש.

התקנת שלטים בסנפלינג

איטום ושיקום בטון בסנפלינג 

עובדים רבים בענף הבניין עברו הכשרות לעסוק בסנפלינג כיוון שזו השיטה הנוחה ביותר לאיטום ושיקום בטון בסנפלינג. בבניינים רבים שנבנו עם ליקויי בנייה או בבניינים ישנים יש צורך לבצע שיקום של הקירות החיצוניים.

עם השנים נוצרו בקירות הללו סדקים עקב תזוזות הקרקע ושינויים במבנה, דבר שגרר סדקים עמוקים ושטוחים במיקומים שונים. מי הגשמים חדרו לתוך הסדקים וכך יצרו רטיבות משמעותית בקירות.

מכלול הבעיות הללו הובילו לכך שהקירות אינם מבודדים, על חלק מהקירות הופיעו כתמי עובש ופטריות דבר שהוא מסוכן מאד לנשימתם של בני הבית. כדי להחזיר את הבידוד מבצעים איטום ושיקום בטון באמצעות סנפלינג בכל היקפו של הבניין.

תיקון מרזב חיצוני בסנפלינג 

תקינותו של המרזב בבניין הוא נושא חשוב מאד במיוחד בימי החורף. לכן חשוב מאד לבצע בדיקה של המרזב לפני העונה הגשומה כדי לוודא שהמים קולחים בו ואין פריטים שונים המפריעים לזרימה. 

את הבדיקה מבצע עובד הנתלה על חבלי הסנפלינג ובוחן באופן קפדני כל אחד מהמקטעים ובמידת הצורך הוא מבצע תיקון מרזב חיצוני בסנפלינג.

אם העובד רואה כי אחד מהם עקום הוא מנסה לתקן אותו באמצעות כלי העבודה שברשותו. אם קיים מקטע שבור הוא שולף אותו ומתקין במקומו מקטע מחומר זהה – פח מגולוון או PVC בדרך כלל ומחבר אותו היטב למקטעים האחרים.

למקטע שהוא רופף, מתבצע חיזוק מהותי באמצעות אביזרים ייעודיים, כך שהוא לא ישתחרר גם בסערות החורפיות. 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *