לפני שהחורף מגיע ככה מתחזקים מבנים

לפני שהחורף מגיע ככה מתחזקים מבנים

ועדי הבתים או חברות הניהול במבנים השונים נערכים לקראת החורף ודואגים לבצע כמה פעולות תחזוקה שהן אקוטיות.

קיימת חשיבות רבה לביצוע הפעולות הללו לפני החורף כדי שלא יהיו נזקים, שיטפונות או בעיות אחרות שאפשר למנוע אותן בתחזוקה הנערכת במועד. 

תיקון מרזב חיצוני 

מרזבים חיצוניים יורדים מהגג לאורכו של כל הבניין. כל מי הגשמים אמורים להיכנס לפתחו העליון של המרזב שאמור לקלוט את כל הכמות ולא להותיר שאריות מים על הגג. 

יש לכך השלכות משמעותיות כיוון שהמים הללו עלולים להצטבר לשלוליות והמים ולחלחל לקומות העליונות בבניין. מעבר לכך, השלוליות יהפכו לביצה מזוהמת שתשפיע על כל הסביבה ולכן יש לוודא את תקינות המרזב ובמידת הצורך לבצע תיקון מרזב חיצוני.

כדי להקל על פעולות התחזוקה ולאור אורכו של המרזב הוא בנוי מכמה מקטעים. כשנחשפת בעיה מפרקים רק את המקטע הרלוונטי ומטפלים בו. עקב גורמים שונים קורה שמקטע מסוים נשבר ולכן יש להוציא אותו ולהתקין במקומו מקטע חדש מחומר זהה. רוב המרזבים עשויים מפח מגולוון או חומר PVC ולעיתים גם ממתכת או נחושת. 

עקב ליקוי בהתקנה או עייפות החומר קורים מקרים שבהם אחד המקטעים אינו מחוזק ולכן יש להדק אותו היטב או להוסיף אביזר חיבור תואם שיעגן אותו למקומו ולא תהיה כל תזוזה. 

את כל עבודות התחזוקה הללו לצורך תיקון מרזב חיצוני מבצעים עובדים שהוכשרו לעבוד בשיטת סנפלינג והם בעלי תעודת גולש. הם רותמים ומאבטחים את עצמם כראוי לגוף ולנקודת העיגון על הגג ולאחר מכן מבצעים את העבודה הנדרשת בהתאם לממצאים בשטח, תוך שימוש בחומרים ייעודיים וכלי עבודה הקשורים אליהם.

איטום קירות חוץ 

איטום קירות חוץ הוא פרויקט חשוב מאד שיש לבצע אחד לכמה שנים כדי לשמור על הבניין. הגשמים ופגעי מזג האוויר האחרים בנוסף לתנודות הקרקע יוצרים מפגעים שונים לאורך הקירות הפוגעים באיכות חייהם של הדיירים. הפתרון הוא לבצע שיפוץ כללי הכולל את הפעולות הנדרשות כדי לאטום ולחדש את חלקו החיצוני של המבנה. העובדים מבצעים סוג זה של עבודות באמצעות סנפלינג. רוב העובדים הם מקצועיים באיטום בעלי מיומנות וניסיון רב לכך.

מנהלי הפרויקט המקצועיים מקבלים החלטות לגבי היקף המיזם, אופן האיטום וסוגו, שיטות העבודה ועוד. בהתאם לכך מתבצעים שלבי העבודה השונים. המפקח מוודא כי בוצעה עבודה יסודית ומקצועית שתחזיק ככל הנראה שנים רבות.

איטום קירות חוץ

בתהליך איטום קירות חוץ הסדקים נאטמים בחומרי האיטום המתאימים ביותר. בסדקים העמוקים ממלאים את כל החלל בחומר איטום כך שיתפשט פנימה בסדקים השטוחים ממלאים בדרך כלל בחומר איטום המתאים לכך. המטרה היא שהסדקים לא ייפתחו שוב בעונות הגשומות הבאות. 

לאחר עבודה מקצועית, הקירות חוזרים להיות מבודדים לטובת בריאותם של הדיירים שאינם סובלים מהעובש שהצטבר על הקירות החיצוניים והפנימיים.

לכן לאחר האיטום האופטימלי המתבצע, מיישרים את הקירות ומבצעים עבודת טיח קפדנית. בסיום עבודת הטיח, אפשר לצבוע את הבניין כדי לשפר באופן משמעותי את נראותו.

בעת ייצור חומרי הצבע החדשניים מערבבים פנימה גם חומרי האיטום כך שהמעטפת של הבניין מורכבת מכמה שכבות כדי ליצור אטימה מקסימלית.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *