יתרונות בשיקום מבנים

יתרונות בשיקום מבנים

כל מבנה נשחק לאחר כמה שנים וקיים צורך לשפץ אותו, במיוחד כשמדובר בבניין רב קומות המשמש למגורים או למשרדים. נראותו של המבנה עם השנים הופכת למוזנחת וקיים צורך בסיסי לבצע שיקום קירות חיצוניים לאור העובדה שיש בהם סדקים בגדלים שונים, רטיבות ובעיות בידוד. 

יתרונות בשיקום מבנים 

שיקום מבנים מקצועי הוא צורך בסיסי של הדיירים כיוון שרבים מהם סובלים מבעיות בריאותיות עקב חוסר בידוד, רטיבות ולחות מתמדת בדירות.

במקרים רבים וועד הבית מגייס את כל דיירי הבניין כדי לבצע את השינוי ההכרחי ולעיתים העירייה מאלצת את הדיירים לבצע זאת, תוך מתן הטבות כמו הלוואה בסכום מסוים ללא ריבית כדי לדרבן אותם. 

שיקום מבנים מתבצע בשתי דרכים, על ידי הצבת פיגומים סביב הבניין וביצוע העבודות השונות בקירות החיצוניים או לחילופין על ידי צוותים מקצועיים המבצעים שיקום מבנים בסנפלינג. העובדים המוסמכים לכך רותמים את עצמם בחבלים ומעגנים את החבלים לנקודת העגינה המבוטנת על הגג ויורדים מהגג כלפי מטה.

הם יושבים על מעין נדנדה ועוברים על פני כל הקירות החיצוניים כדי לבצע בהם את התיקונים הנדרשים. אפשר לבצע זאת גם תוך שימוש על במה המקובעת גם היא לגג והעובדים עומדים עליה ומבצעים את עבודתם באופן יציב ונוח כשכלי העזר והחומרים השונים נמצאים על הבמה. גם באופציה זו העובדים שהוכשרו לעסוק בכך רתומים בחבלים המתאימים והבטיחותיים.

איטום של הקירות החיצוניים 

שיקום קירות חיצוניים הוא טיפול בראש ובראשונה בנושא האיטום. העובד בוחן כל משטח בכל קומה ונחשף לסדקים הקיימים בו. מבצעים ניקיון של השטח באמצעות לחץ מים גבוה ולאחר מכן אפשר לבצע פעולות איטום יסודיות. קיימים חומרי איטום המתאימים לסדקים צרים ושטוחים וחומרי ניקוי אחרים המתאימים לסדקים עמוקים שבהם מחדירים חומר המתפשט לכל אורכו ועומקו של הסדק כדי למלא את כל החלל.

איטומם של הסדקים ייצור מצב חדש שבו הקירות לכל אורכו של הבניין ורוחבו, לא יהיו רטובים, לא יוצר עליהם עובש וכך הקירות יחזרו להיות קירות מבודדים ולמעשה יהיה מהפך באפקטיביות של הקירות הללו.

אם קיימים סדקים גם בקומת המרתף הם נסגרים באיטום שלילי על ידי הזרקת החומר למילוי מלוא החלל הקיים.

צביעה מקצועית של הקירות החיצוניים 

להשלמת שיפור מצבו של הבניין מבצעים העובדים יישור והחלקה של הקירות, מורחים שכבת פריימר ולאחר מכן מטייחים טיח חיצוני הסוגר את הקיר כמו שכבה של גומי עבה. שילוב החומרים הללו במקצועיות מאפשרים גימור עמיד שיחזיק לכמה שנים טובות. 

להשלמת יופיו של הבניין מבצעים צביעה באמצעות חומרי צבע בטיב מעולה המותאמים לקירות שעברו הליך של שיקום קירות חיצוניים. הצבעים הללו מורכבים גם מחומרי איטום כך שהם יוצרים תוספת של הפעולות שבוצעו. 

אם קיים על קירות הבניין חיפוי חיצוני בוחנים אם יש אריחים או משטחי שיש שהם רופפים ובמידת הצורך מבצעים חיזוק אריחים ומדביקים אותם או פריטים מקבילים באופן חזק כך שלא יפלו על העוברים והשבים.

בנוסף הצוות עובר על המרזב ובמקרה הצורך מבצע תיקון למרזב בגובה.

צביעה מקצועית של הקירות החיצוניים

נראות חדשה לבניינים הישנים 

הטיפול המקצועי בבעיות השונות בבניין אורך לעיתים כמה חודשים אך לאחר מכן הבניין משנה את פניו והוא נראה נפלא ויפהפה. 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *