חיזוק אריחים

טיפול באריחים הרופפים

במבנים רבים ברחבי הארץ קיים חיפוי חיצוני הכולל אריחי קרמיקה, פסיפס או משטחי שיש. כמה שנים לאחר הקמת הבניין חשוב לבצע בדיקה מקיפה של החיפויים כיוון שתמיד קיים חשש כי חלק מהאריחים יפלו כיוון שהם נראים רופפים וכבר אינם מהודקים באופן מלא לקירות החיצוניים של המבנה.

האריחים משתחררים מלוח הבטון שעליו הם הותקנו עקב בלאי, עבודת עיגון לא מקצועית, תנודות של המבנה עקב שינויים בקרקע, רטיבות ועוד.

מדובר בנושא בעייתי מאד כיוון שהאריחים עלולים ליפול על הדיירים ועל העוברים והשבים. כל נושא המקבל ממד בטיחותי מחייב את הדיירים לתאם טיפול ושיקום מידי לפני שיקרה חלילה אסון. 

 

עבודה מקצועית בשטח 

פרויקט לצורך חיזוק אריחים במבנים הוא פרויקט יוצא דופן המצריך ידע מקצועי וניסיון רב. ההמלצה היא לבחור חברה העוסקת בכך לאורך שנים רבות, שעובדיה פיתחו מיומנות והם מודעים לאופן הביצוע הנכון כדי למנוע תרחישים מסוכנים. גם תוך כדי ביצוע, עלולים ליפול אריחים למטה ולכן חובה לגדר את כל המתחם כך שאיש לא ייכנס פנימה ויסכן את חייו.

אנו ביצענו מיזמים רבים שכללו את חיזוקם של משטחי שיש על מבנים טרומיים ואריחים מסוגים שונים מעל קירות חיצוניים במבני בטון ולכן העבודה שלנו מתבצעת באופן אחראי ביותר תוך שימוש בחומרים בטיב מעולה ובמכשור חדשני.

 

טיפול באריחים הרופפים 

ישנן כמה דרכים לטפל בכל אחד מהאריחים הללו. אם מדובר באריחים הממוקמים בגובה נמוך יחסית כמו בקומה ראשונה או שנייה, איש מקצוע יכול לעמוד בתוך הרמפה על מנוף ייעודי המרים אותו לגובה הנדרש. העובד המיומן משחרר כל אריח בעייתי ואם הוא תקין, הוא מחבר אותו שוב באופן חזק ומהודק כך שהסיכוי שהאריח ייפול הוא קטן ביותר. אם האריח שבור או לא תקין, יותקן במקומו אריח חדש זהה או דומה בהתאם להחלטת הדיירים.

אם קיימים אריחים רופפים במיקומים שונים במבנה כולל במיקומים גבוהים מאד, מבצעים את חיזוק האריחים באמצעות עבודה בשיטת סנפלינג.

עובדים מנוסים ומוסמכים העוסקים בסוג זה של עבודה במשך תקופה ארוכה, נקשרים באמצעות כבלים בטיחותיים בהתאם לכללים ולנקודת העיגון המאסיבית על הגג ולאחר מכן הם יורדים מהגג לכל נקודה בה קיים אריח רופף. 

בשתי השיטות מחזקים את האריחים הללו על ידי הצמדתם ללוח הבטון תוך שימוש בדיבלים המתאימים לעבודה אקוטית מסוג זה. כשקיים צורך להדביק אריחים חדשים, מדביקים כל אחד מהם בדבק המותאם לחומרים הללו ולאחר מכן מעגנים אותם למבנה באמצעות הדיבלים הייחודיים.

 

שלבי חיזוק האריחים 

  1. ביצוע חור באבן החיפוי באמצעות מקדחה ייעודית.
  2. יצירת חור גדול יותר באבן החיפוי תוך שימוש בפאזה.
  3. הברגת דיבלים איכותיים ויוצאי דופן באמצעות מברגה המקבעת כל אחד מהדיבלים במקום כדי שלא יזוז.
  4. סוגרים את החור שנקדח באמצעות רובה, פקק או דבק שיש איכותי, בהתאם להחלטת יועץ הבטיחות ותוך חשיבה לטווח הרחוק.

 

חיזוק אריחים

מעטפת מקצועית לטיפול בחיזוק האריחים

לנוכח החשיבות הרבה של ביצוע חיזוק אריחים במבנים בהקדם האפשרי כדי למנוע אסון, מעניקה החברה ייעוץ מקצועי מהיר תוך בדיקת כל התרחישים האפשריים, בהתאם למצבם של האריחים או משטחי השיש. 

העבודה כולה מתבצעת בהתאם לתקנים הישראליים שנקבעו לעבודה בגובה מסוג זה. עובדי החברה מצוידים בתעודות שהוכשרו לעסוק בגלישה מקצועית, הם מודעים לסכנות בהליך זה ולכן נערכים בהתאם להשלמת העבודה הייחודית.

בתום הפרויקט מקבלים הדיירים תעודת אחריות לפרק הזמן שנקבע בין הצדדים כך שאם תהיה תקלה לא צפויה עובדי החברה יפתרו אותה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *