הרחקת יונים

הרחקת יונים

אחת התופעות הלא נעימות בקרבת מגורים או משרדים היא הכמויות הגדולות של היונים המסתובבות על המדרכות, עפות על מתלי הכביסה ובסמוך לחלונות של החדרים. במקרים רבים הן מחפשות מקום להקים בו את הקן שלהן ולכן מבצעות זאת מאחורי הצינור השרשורי של מייבש הכביסה הפולט הרבה מאד חום בזמן ההפעלה שלו, או בסמוך למדחס של המזגן שגם הוא פולט חום רב.

הימצאותן של היונים בסמוך לדירות הוא מטרד כיוון שהן מביאות איתן לכלוך רב כמו זרדים, רעש של בני הזוג הדוגרים על הביצים בתוך הקן, ריחות בלתי נסבלים וגם מחלות כמו כינים של יונים.

לאור כל הסיבות הללו המגמה של רוב הדיירים היא לבצע פעולות שונות כדי לצורך הרחקת יונים מקרבת הבית בדרך מעשית ומוחלטת, כך שהן לא יתנחלו במקום שוב לאחר פרק זמן מסוים.

 

שיטות שונות להרחקת יונים 

אף על פי שמדובר במטרד משמעותי, אין בכוונתם של הדיירים לפגוע בביצים, בגוזלים או ביונים המטרה היא אחת רק "הרחקת יונים", כלומר להרחיק אותן מהשטחים הסמוכים לדירה.

הדיירים מזמינים אנשי מקצוע מיומנים שיש להם ידע וניסיון רב בתחום זה כדי שיראו את ההתנהלות של היונים בבניין, כדי לקבל החלטה על השיטה הנכונה ביותר שתיצור את האפקט הנדרש.

בעבר הייתה נהוגה בעיקר שיטה אחת והיא התקנת רשתות להרחקת יונים בעלת חורים צפופים לאורכו של כל מסתור הכביסה. הרשת המתוחה שהותקנה מקצה לקצה מנעה את כניסתן של היונים פנימה. היו מקרים רבים שהיונים ניסו לקרוע את הרשת אך כשבוצעה עבודה כהלכה באמצעות רשת איתנה וחזקה במיוחד, הן לא הצליחו לחדור פנימה.

עבודה זו הנעשית בגובה מבצעים רק אנשים מקצועיים בעלי הסמכה לביצוע עבודות בגובה רב באמצעות סנפלינג. 

הרחקת יונים

חשוב לקבל חוות דעת חיובית מלקוחות אשר הזמינו שירות של התקנת רשתות להרחקת יונים והם מרוצים מהעבודה האמינה והיסודית שבוצעה בבניין שלהם. כשמבצעים עבודה ברמת איכות גבוהה, הרשתות מחזיקות מעמד לאורך שנים רבות, השכנים אינם סובלים מריחות הצחנה והיונים אינן בונות קינון בסמוך לחלונותיהם.

כדי למגר את התופעה מהשורש, מזמינים ברוב המקרים כל השכנים את התקנת הרשתות להרחקת יונים, וכך היונים מתרחקים כליל מהבניין. שכן שלא מתקין את הרשת חושף את השכנים להימצאותן של היונים בסביבתם כך שהרשתות עזרו אך לא פתרו את הבעיה לחלוטין כיוון שהיונים יקימו אצלו קינים והריחות הלא נעימים יישארו באוויר.

גם היונים מפחדות מציפורים גדולות מהן שעלולות לטרוף אותן כמו העורבים ולכן מתקינים במקומות שונים בגינה, או על אדני החלון דחלילים בדמות עורבים או ציפורים גדולות אחרות, בדומה לדחלילים המוצבים בגינות הירק. היונים נרתעות מהציפורים הגדולות ומתרחקות מהמקום וכך נשמר בו השקט והניקיון. 

אופציה נוספת היא העמדתם של כמה דוקרנים על אדני החלון אשר היונים נוהגות לנחות שם.  כשיונה נוחתת על דוקרן היא נפצעת פציעה קלה ואם קיימים על אדן החלון כמה דוקרנים, לא נותר מקום לרגליה ולכן היא מדירה את עצמה מהגעה למקום זה הנחשב מסוכן עבורה.

עוד בנושא של הרחקת יונים, במידת הצורך אפשר להתקין דוקרנים גם במקומות נוספים שהיונים מתרכזות בו כמו על הגג, על הגדרות או כל מקום שהוא הפרעה לדיירים.

שיטה חדשה יחסית היא התקנת שורה של קפיצים על מעקה של מרפסות חיצוניות או על שטחו של גג הרעפים. מדובר בפריט אוטומטי שברגע שהוא חש במשהו כבד עליו כמו רגלי היונה הוא מקפיץ אותו ולכן יוצר מצב שליונה אין מקום להניח את רגליה והיא לומדת שאין זה מקום עבורה ומתרחקת.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *