איך לא לעבוד בגובה – שמרו על הבטיחות שלכם

איך לא לעבוד בגובה - שמרו על הבטיחות שלכם

עבודה בגובה רב באמצעות סנפלינג היא פתרון מצוין לכמה סוגי עבודות המתבצעות בבניינים הגבוהים הרבים הפזורים בארץ. זאת לאור הכמות העצומה של המבנים הגבוהים שאין אפשרות להתקין סביבם פיגומים כיוון שמדובר בהרבה מאד קומות.

הסיכון בעבודה בגובה 

העבודה בגובה רב היא מאד מסוכנת ולכן יש לתת לאנשי מקצוע לעשות את הדברים בהתאם לכללי הבטיחות שהם למדו בקורסים להכשרת גולשים.

במהלך הקורס לומדים העובדים חומר תאורטי ומעשי רב ורק מי שעומד בהצלחה במבחן ההסמכה יקבל תעודת גולש. 

לדוגמה, אדם המעוניין לקראת החורף לתקן כמה רעפים שנשברו על גגו המשופע של הבית, אינו מודע לכל הסכנות כמו אצות הנצמדות לרעפים ועלולות לגרום לו להחליק למטה, להיפצע ואף גרוע יותר מכך.

זו הסיבה שעדיף לא לקחת סיכונים, לא לבצע פעולות שאין לאדם זה מיומנות וניסיון רב שנים אלא לתת לאנשי מקצוע לעשות את הדברים באופן מקצועי ובהתאם לכללי הבטיחות שנקבעו על ידי הגורמים הממשלתיים המוסמכים שבחנו את הנושא על כל היבטיו ובהתאם לכך הוציאו תקנות נהלים וכללי התנהגות שיש לכם על פיהם באופן מדויק. 

השימוש בסנפלינג בבניינים גבוהים 

העובדים יושבים על משטח המעוגן גם הוא לגג או נעזרים בעבודתם בבמה הנעה לכל כיוון רצוי. גם עליה הם עומדים קשורים ומאובטחים ועוברים מנקודה לנקודה על פי הצורך כדי לנקות את החלונות או לבצע פעולות איטום בקירות חיצוניים ותחזוקה שוטפת של הבניין כגון תיקון מרזב.

השימוש בסנפלינג בבניינים גבוהים

כללי עבודה בסנפלינג 

בתחילת הפעולה בודקים את תקינותם של החבלים, המנגנון והבלמים. אם הכול תקין מעגנים את מערכת החבלים אל העוגן החזק הממוקם על הגג. מנקודה זו מותחים את החבלים כלפי מטה. כל עובד קושר את עצמו תוך שימוש ברצועת נשיאה שמתחברת אל החבלים באמצעות בלמים ומנגנון גלגלות. חלה חובה על הגולש לבצע את העבודות השונות כשעל ראשו קסדה בטיחותית, נועל נעליים בטיחותיות ועל ידיו כפפות תקניות.

כל חומרי האיטום והניקוי וכלי העבודה השונים קשורים לגופו של העובד או למונחים בתוך תאים הממוקמים בצידי הבמה כדי שהם לא יפלו בטעות למטה תוך פגיעה בעוברים והשבים.

בתחילת המשימה העובד יורד מהגג לקומה העליונה ועל פי התקדמות הפרויקט הוא נע לכיוון הנדרש, ימינה, שמאלה או כלפי מטה. כל שינוי במיקום נעשה על ידי עבודה מדורגת באמצעות הבלמים המותקנים על החבלים ותוך שינויים קלים בכל פעם, עד שהעובד מגיע למקום שבו הוא אמור להמשיך את עבודתו. 

מנהל הפרויקט דואג לשמור על כלל בטיחות מהותי שהוא תיחום שטח סטרילי המסומן מתחת לכל שטח העבודה בגובה כדי שחלילה לא תהיה פגיעה , זו סיבה נוספת לתת לאנשי מקצוע לעשות את הדברים.

בדיקות שיש לבצע לפני תחילת עבודה בסנפלינג 

ועד בית המעסיק קבלן מקצועי שאמור לבצע עבודות גובה בסנפלינג חייב לבדוק כמה נקודות אקוטיות לפני תחילת העבודה.

  • את העבודה מבצעים רק עובדים בעלי תעודת גלישה ואישורי עבודה.
  • לקבלן יש ביטוח תקף לאתר ספציפי זה עבור כל אחד מהעובדים.
  • מנהל העבודה ביצע הדרכה לעובדים לפני תחילת הפרויקט.
  • כל אמצעי הבטיחות נבדקו והם כשירים ותקינים.
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *