איטום קירות חיצונים

איטום קירות חיצונים

במבנים ישנים אפשר לראות שבחלקם החיצוני נוצרו לאורכם ולרוחבם סדקים בגדלים ובעומקים שונים שכמותם הולכת וגדלה עם השנים. הסדקים נוצרים מכמה סיבות כמו פגעי מזג האוויר, או תזוזות טקטוניות של הקרקע המזיזות גם את רשתות הברזל והבטון שקיימים במבנה. 

הסדקים נוצרים בעיקר עקב הסיבות הללו אך עם הזמן המצב נעשה גרוע יותר כיוון שמי הגשמים חודרים לתוך הסדקים, מרחיבים אותם ויוצרים קיר מנופח או רטיבות מהותית.

התפתחות זו גוררת בעיות רבות כמו קירות שאינם מבודדים והתפתחות של עובש ופטריות על גבי הקירות החיצוניים והפנימיים, דבר שהוא מסוכן מאד לבריאותם של הדיירים.

בעיות האטימות במבנים הן אקוטיות ויש לטפל בכך מוקדם ככל האפשר בעזרת איטום קירות חיצוניים בגובה.

במקרים רבים לאחר שאנו מבצעים בדיקה מקצועית ומעמיקה, אנו מגלים שהמציאות חמורה הרבה יותר, קיימים סדקים מאד עמוקים בנקודות שונות בבניין כולל במרתף או במקלט, דבר המצריך היערכות מיוחדת.

 

פרויקט איטום קירות חיצוניים בגובה 

בבניינים רבים מקבלים הדיירים החלטה לבצע פרויקט משמעותי של שיקום בטון ואף איטום קיר חיצוני לאורכו ולרוחבו של כל המבנה לאחר שקיבלו את הדוח המפרט את מלוא הליקויים החמורים הקיימים בו.

עבור מיזם בחשיבות כה גבוהה, יש לבחור את אנשי המקצוע המעולים ביותר, אלו שברזומה שלהם קיימים בניינים רבים שעברו הליך דומה בהצלחה ולשביעות רצונם של הדיירים.

הפרויקט כולל כמה שלבי עבודה והעובדים המיומנים מבצעים כל אחד מהם ביסודיות ותוך מתן תשומת לב מרבית לכל מפגע, כדי להעניק את הפתרון הנכון לכל ליקוי הנראה בשטח. 

 

איטום חלקו החיצוני של המבנה 

השיטה המתבצעת ברוב המבנים היא איטום קירות חיצוניים באמצעות סנפלינג. העובדים שהם בעלי הסמכה לבצע עבודות בגובה רב וקיבלו תעודת גולש בתום הליך הלמידה, מסוגלים לרתום את עצמם בכבלים מאובטחים לנקודת העגינה על הגג, לעבור לאורכו של כל המבנה ולבצע את העבודה הנדרשת בכל מיקום נדרש, איטום ספציפי לסדקים עמוקים, איטום קיר חיצוני לסדקים דקיקים וכו'.

מומחי החברה מחליטים באילו חומרי איטום מובילים יבוצעו האיטומים בכל אחד מסוגי הליקויים כדי שיהיה זה איטום שיחזיק מעמד לאורך שנים רבות. לדוגמה אפשר לאטום סדק גדול ועמוק בחומר פוליאוריתני גמיש כדי שהחומר המוחדר לסדק יתפשט בתוכו וימלא את כל החלל. סדקים דקים אפשר לאטום באיטום אקרילי איכותי. 

במהלך עבודות איטום קירות חיצוניים בגובה, מבצעים איטום קירות חיצוניים גם סביב החלונות, המעקות והדלתות. כמו כן מוודאים שהמרזבים אטומים כיאות והם לא יצרו רטיבות בקומות השונות כשהם מעבירים את המים מהגג לקומת הקרקע.

בתום עבודת איטום קיר חיצוני של כל הסדקים הללו, עוברים לסדקים הקיימים בנקודות הממוקמות מתחת לאדמה כמו במקלט או במרתף. לאור הבעיה בהגעה למקומות הללו מהחלק החיצוני, מבצעים הזרקה או איטום שלילי כדי לוודא שהסדק לכל אורכו יהיה מלא בחומר איטום איכותי שיסגור אותו הרמטית.

 

איטום קירות חיצוניים

טיפול בנראותו החיצונית של המבנה בעזרת איטום קיר חיצוני

כשכל נקודה ונקודה  בשטח נאטמה, מתחילים במלאכת הצביעה של הקירות החיצוניים. לצורך כך בוחרים בצבע גמיש כמו שליכט אקרילי או בחומר מינרלי בהתאם להחלטתו של יועץ האיטום המכיר את כל חומרי הצבע הקיימים ולכן הוא יכול להתאים את החומר האפקטיבי למיזם זה.

עבודות האיטום המקצועיות יוצרות מצב חדש שבו הקירות החיצוניים במבנה חוזרים להיות מבודדים ולכן הם מאפשרים חיים נורמטיביים בתוך הדירות ללא רטיבות, סדקים או טמפרטורה קרה מאד בחורף וחמה מאד בקיץ.

בשל סגירת הסדקים, הפרשי הטמפרטורות בין הקיר החיצוני לקיר הפנימי הוא מינורי ולכן הדיירים יחושו בהבדל משמעותי בתחושות ובנעימות שתשרור בדירות בעונות השונות.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *